KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14499339

nr 1449 9339

Herman Lindqvist

(1868-1923), Sverige

Etsning, Vrak. Signerad. Oramat löst blad, bildmått: 24x30 cm

Herman Axel Fritiof Lindqvist, svensk målare född i Stockholm 1868, död 1923.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 februari 2022
kl 20:03:42

18/2 17:15:28 1      Vinnande bud

Herman Lindqvist

Läs mer om Herman Lindqvist